Перевірка розрахунку заробітної плати і звітності

Перевірка розрахунку заробітної плати і звітності

Грамотна організація розрахунку зарплати мінімізує конфлікти, впливає на мотивацію кожного працівника. Порушення, пов’язані з несвоєчасними, неповними, невірними розрахунками, привертають увагу трудових інспекторів. Перевірка розрахунку заробітної плати незалежним аудитором виявляє недоліки в роботі бухгалтерії, дозволяє уникнути розбіжностей з законодавчими актами, запобігає трудові спори.

Компанія UCMS Group здійснює перевірки коректності розрахунку заробітної плати, за результатами якої надає письмовий висновок. Результат перевірки відображає виявлені помилки, рекомендації по їх усуненню та вдосконаленню методів роботи бухгалтерії.

Цілі і завдання перевірки

Перевірка правильності розрахунку заробітної плати переконує, що методики які застосовуються в організації відповідають актуальним законодавчим нормам. Перевірка дозволяє виявити помилки і встановити ступінь їх впливу на бухгалтерську або податкову звітність.

У процесі перевірки встановлюються:

 • ефективність діючої системи розрахунків;
 • коректність розрахунку і нарахування зарплати по відрядній / погодинної роботі, виплат премій, витрат на відрядження, компенсацій, лікарняних, відпускних, дотримання встановлених штатним розкладом окладів;
 • правильність і своєчасність відрахувань у позабюджетні фонди, розміри податкових відрахувань;
 • повнота здійснених операцій в бухгалтерському обліку;
 • грамотність складання звітів, пов’язаних з розрахунком зарплат, своєчасність надання форм.

Приводи для проведення перевірочних заходів – конфлікти через невдоволення персоналу рівнем заробітної плати, випадки переплати звільненим співробітникам, нарікання під час подання звітів, штрафи від контролюючих органів.

Варто обов’язково скористатися послугами зовнішнього провайдера при зміні системи оплати праці, впровадження нового програмного забезпечення для автоматизованих розрахунків, складною схемою нарахувань, після звільнення головного бухгалтера або керівника відділу кадрів.

Зміст аудиторських процедур

Перевірка розрахунку заробітної плати включає вивчення локальних документів, які безпосередньо або опосередковано зачіпають питання оплати праці. Це колективний трудовий договір, штатний розклад, положення про преміювання, трудовий розпорядок. Ми аналізуємо процеси комплексно:

 • перевіряємо первинну кадрову і зарплатну документацію, перевіряємо наявність і коректність оформлення документів з обліку часу, обсягу виконаних робіт;
 • виробляємо вибірковий перерахунок всіх видів нарахувань, перевіряємо своєчасність перерахування аліментів;
 • контролюємо правомірність відрахувань із заробітної плати;
 • аналізуємо процедури взаємодії бухгалтерії і відділу кадрів;
 • проводимо моніторинг здачі звітності до податкових органів, позабюджетних фондів.

Співпраця починається після заповнення анкети, на основі якої формується комерційна пропозиція. Терміни та вартість послуг узгоджуються індивідуально.

Вигоди для замовників послуг

Витрати на проведення перевірки розрахунку зарплати сповна виправдовуються. У фахової експертизи UCMS Group ряд переваг:

 • прозорі, неконфліктні відносини з персоналом;
 • відсутність претензій з боку трудової інспекції, мінімальний ризик штрафів, судових розглядів через допущені помилки;
 • формування позитивного іміджу за рахунок відсутності в соціальних мережах негативних відгуків співробітників.

Перевірка нарахування та виплат заробітної плати для замовників з Києва та інших міст України проводиться в вашому офісі. До проектів залучаються професіонали UCMS Group з великим досвідом в розрахунку заробітної плати і проведенні перевірок, наші фахівці знають всі актуальні вимоги законодавства.